Backlink Nedir? SEO Çalışmasında Backlink Önemi Nedir?

SEO 12

12 Yorumlar

 1. Özgün içerik ve görsellerle orta vadede kalıcı başarının yakalanabileceğine inanıyorum. Yabancı dilde çalışmalar yapmak da faydalı olabilir.
  Görkem CAN
  1. Belli bir rekabet oranına yeterli olacaktır lakin rekabet durumu yüksek olan sektörler için malesef yeterli olmuyor.
   Ümit Yılmaz
   Ümit Yılmaz
   1. Artık googlede sıralama almak gerçekten zorlaşıyor.Backlink çalışması bunda önemli bir tutuyor.Bu konu gerçekten backlink çalışmasını güzel anlatmış.Benim gibi bir çok arkadaşa yardımcı olacağını düşünüyorum.
    hakan
 2. backlink konusunda gerçekten çok fayda gördüm diyebilirim. Benimde bir blogum var ve elimden geldiğince özgün yazmaya çalışıyorum. 1-2 ay sadece makale yazdım ve sonra backlink alımına başladım çok faydasını gördüm dediğiniz gibi backlink alacağımız siteleri çok iyi seçmeliyiz.
  Yavuz Mercan
 3. hocam backlink konusunda gerçekten faydalı bir yazı hazırlamışsınız emek vermişsiniz, backlink nasıl alabiliriz örnek vererek açıklayabileceğiniz bir makale hazırlayabilir misiniz?
  ferhat şirin
  1. Müsait olduğum bir zamanda yazabilirim. Blogumuza abone olup bildirimleri açarsanız yazdığım zaman bildirim gelmiş olur.
   Ümit Yılmaz
   Ümit Yılmaz
  2. Doğal backlink konusunda sonuna kadar katılıyorum. Oldukça faydalı bir makale tadında içerik oluşturmuş ve bilgi vermişsiniz. Ellerinize sağlık.
   Evren
 4. Başarılı bir backlink makalesi olmuş. Her ne kadar seo ve web master dünyasında backlink dönemi bitti denilsede hala etkisini uzun bir süre devam ettirecek bana göre asıl mesele makalede bahsettiğiniz gibi kendi sektöründen backlink alabilmek sizi referans gösterebilmesi.
  mehmet
 5. Değerli yazınız için öncelikle teşekkür ederek yazıma başlamak istiyorum. Link dağılımı nasıl olmalıdır sizce genel olarak herkes dofollow backlink almak için çabalıyor veya böyle bir oran varmıdır. Misal 10 tane backlink aldıysak 5 tanesi do follow 5 tanesi no follow olmalı mıdır ? Şimdiden cevabınız için teşekkürler.
  Meriç Güller
  1. Evet herkesin dofollow link almaya çalıştığı doğrudur. Ama aslında SEO çalışmasının doğal gözükmesi için nofollow linklerde olmalı, kesin bir şey konuşmak bu konuda malesef zor. Ama şahsi düşüncelerimi belirtmek gerekirse 5 tane dofollow alıyorsanız 1 tanede nofollow olmalıdır diye düşünüyorum. Zaten ücretsiz kaynaklardan bunları edinebiliyorsunuz. Bu yüzden parayla almak zorunda değilsiniz nofollow link veren bir dünya kaliteli siteler var.
   Ümit Yılmaz
   Ümit Yılmaz
   1. Merhaba backlink konusunda çok nadir bilgi veren siteler arasında ki "proji'yi" sıklıkla takip ediyorum. İhtiyaçıma uygun ve gerekli gördüğüm hatta öğrendiğim bir çok bilgi vasıtası ile siz yönetime teşekkür ederim. Bilgiler paylaştıkça çoğalır hep böyle olmanız dileği ile. Sizden özel olarak farklı bir konuda bilgi vermenizi rica ediyorum."google maps'te yükselmek için yapmamız gerekenler?"
    ibrahim zorlu
 6. Backlink konusunda gerçekten okuduğum en açıklayıcı yazılardan birisi. Fakat backlink işi de artık bilen bilmeyen herkes tarafından yapılmaya başlandı. Bu konuda dikkat edilmesi gereken backlink noktalarını çok güzel bir şekilde anlatmışsınız. Sizleri tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim. Unutmayalım bilinçsiz yapılan backlink reçetesiz içilen antibiyotik gibidir. Yapmayın :)
  İshak Sedat

Yorum Yazın..

Mail Adresiniz Yayınlanmayacak.

Yandaki HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>