Zararlı Bağlantıların Tespiti ve Reddedilmesi

SEO 15

15 Yorumlar

 1. Çok faydalı bir yazı olmuş. Peki benim şöyle bir sorum olacak: Sitemize gelen zararlı linklerin hepsini tek seferde reddetmek zararlı mıdır? Yoksa böyle linkleri belli aralıklarla parça parça reddetmek mi gerekir?
  Selim
  1. Düşüncelerinizi belirttiğiniz için teşekkür ederiz. Zararlı linklerin hepsini bir anda reddetmek zararlı değildir. Gelen bağlantıları analiz edip hepsini biranda reddedebilirsiniz.
   Ümit Yılmaz
   Ümit Yılmaz
 2. ben bir domain aldım eskıden bunun birçok yerden bağlantısı varmıs ahrefsten bakmadım daha sonra farkına vardım neredeyse 750 800 siteden abuk sabuk lınkler geliyo buda beni kötü etkiliyo linkleri engelleyip 301 çekmekmı mantıklı yoksa sadece linkleri engelleyip beklemekmı
  israfil çetin
  1. Ahrefs analiz edip zararlı olan bağlantıları reddetmek ve yolunuza devam etmek en mantıklısı.
   Ümit Yılmaz
   Ümit Yılmaz
 3. Zarararlı bağlantıları analiz etmek için deneyim ve bilgi gerekiyor. Yararlarına baktığımız zaman oldukça faydası olduğunu söyleyebiliriz.
  Samet Şale
 4. güzel bir yazı olmuş teşekkür ederim benim bir sorucam olacak yıllanmış düşmekte olan backlink sayısı milyona ulaşmış da pa değerleri 40 civarında bir domainı almak mı mantıklıdır yoksa yeni sıfır bir domainı almamı?
  Yavuz MERCAN
  1. Eğer zararlı bağlantıları reddedebilecek bilgi ve deneyiminiz varsa otoritesi yüksek olan domain tercih edilmeli benim şahsi düşünceme göre.
   Ümit Yılmaz
   Ümit Yılmaz
 5. güzel bir yazı olmuş, sizin sayenizde daha çok şey öğrendim. Fakat bir sorum olucaktı, bu zararlı linkleri en hızlı şekilde nasıl tespit edebilirim ? her hangi bir mümksün ise ücretsiz bir kaynak var mı.
  Alican Turan
  1. Zararlı bağlantıları reddetmek için malesef bir araç kullanmak zorundasınız. Google Search Console analiz etmeniz çok zor olacaktır. Ücretsiz analiz edebileceğim bir kaynak malesef yok. Size önerim web master forumlarından analiz için destek alabilirsiniz.
   Ümit Yılmaz
   Ümit Yılmaz
 6. verdiğiniz bilgiler için teşekkürler detaylı bir şekilde anlattığınız bu konuda gerçekten faydalı bilgiler bulunmakta sizi severek takip etmeye devam ediyorum. Bilgiler için teşekkürler
  omeryildiz
 7. başarılı bir yazı diğer yazılarınızıda sürekli takip ediyorum.
  ramazan
 8. Dediğiniz gibi bir çok kriter var, bunlara ek olarak bence aldığınız sitenin hit durumu düşük hiti olan sitelerin daha çok hit alması gerekirken alamayanlardan bahsediyorum, hiti az olan sektörler hariç dediğim konu hit almadıkça otoriteye faydası olmuyor şahsi görüşüm bu yönde, bende eklemek istedim o yüzden esasen moz ahrefs gibi yerleri söylerken bunları pratik olarak nasıl listelerim gibide yazabilirdiniz. Örneğin siteyi ahrefsde sorguladınız backlinkler önünüzde hemen üst seçenekten her siteden tek link göster diye bir yer var onu seçin otoritesi düşükleri yüksekleri yine o şekilde yukardan tıklayıp hangisini üstte görmek istiyorsanız onları görebilirsiniz.
  İzzet
 9. Oldukça faydalı bir yazı olmuş. Siteme gelen zararlı linkleri reddetmek için yazıda anlatılanları aynen yaptım. Fakat Google Search Console'da henüz kaldırılması o linkler. Umarım bir kaç güne kaldırılır.
  ozituR
 10. Zararlı bağlantı olarak kabul gören her bağlantı gerçekten disallow edilmeli mi bilmiyorum. Özellikle Google'da uzun yıllardır çalışan John Müller spam yapan sitelerle mücadele ediyoruz hiç bir şey yapmanıza gerek yok dese de ince elenip sık dokunması gereken hassas bir konu.
  dural
 11. Cok tesekkur ederim vala cok faydali oldu Allah razi olsun
  Yusuf

Yorum Yazın..

Mail Adresiniz Yayınlanmayacak.

Yandaki HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>