Sosyal Medya Nedir, Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Sosyal Medya 10

10 Yorumlar

 1. Sosyal medyaya yaş sınırlaması gelmesi lazım ama bunu aşmak çok kolay siteler için evet çok faydası oluyor fakat gelin görün ki paylaşılan içeriklerde çocukları olumsuz yönde etkileyecek bir çok zararlı etken mevcut ne olacak nasıl olacak bakalım göreceğiz.
  Sedat
 2. Günümüzdeki bütün yetişğinlerin nerdeyse hiç ellerinden düşürmedigi mobil telefonlar oldugu icin sosyal medya her zaman daha etkili oluyor kimini yukarı çeker kimini aşağı zaten şu an nerdeyse kullanmıyan hiç bir ünlü yokdur. Sosyal medya cok tuhaf bir platfrom.
  Kitlen
 3. Sosyal medya büyük bir alan bu alanda bir çok avantaj ve dezavantaj vardır bu yazıda bunları özetlemişsin teşekkür ederim.
  ahmet
 4. Öncelikle bu yazıyı bize sunduğunuz için teşekkür ederimSosyal medya artık ülkemizde çok yayın bir şekilde kullanmaktadır bunların hangileri olumlu hangileri olumsuz bilemem ama ülke olarak sosyal medyayı bizden iyi kullanan yoktur neden diye sorarsanız 1 kişnin en az 2 3 hesabı var :)
  Merve Aymak
 5. Sosyal medyanın avantajlarını ve sosyal medyanın dezavantajları anlatan güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık. Benim görüşüm insanlara sosyal medyanın yarardan çok zararı olduğu yönündedir. Sanki dijital dünyada yaşıyoruz insanlar hep telefonla bir bütün olmuş halde. Telefonu elinden alsan ne yapacağını şaşıracak durumdayız resmen.
  Emre Kelekçi
 6. Çok güzel bir makale olmuş Ümit bey kaleminize ve bilginize sağlık.
  Okan Gurkan
 7. Sosyal medyayı hepimiz çok sık kullanıyoruz. Çoğu zaman faydalı ve işimize yaradığı oluyor. Önemli bir durumu anında duyurabiliyor ve insanların görmesini sağlayabiliyoruz. Sağ duyulu vatandaşların da desteği ile paylaşımlar da çoğalarak amaca ulaşılabiliniyor. Eskiden insanlara sesimizi duyurmak için gazetelere ve benzeri kuruluşlara başvururduk. Şimdi ise twitter ve facebook sayesinde insanlara sesimizi duyurabiliyoruz. Bu ve benzeri durumlar faydaları olarak nitelendirilebilir. Fakat bir de hiç örnek olmayan davranışlar da söz konusu. Bunun önüne nasıl geçeceğiz bilmiyorum ama örnek vermek gerekir ise ; Yediği yemeğin paylaşımını yapan insanları gerçekten anlamıyorum. Ya yiyebilen var, yiyemeyen var. Oraya yediğin yemeği paylaştın da ne oldu ?
  Sac Ağırlık Hesaplama
 8. Dünyanın ilk ve en büyük sosyal projesi facebook iken, artık kullanıcı kitlesinin instagrama kaydığını görüyoruz. Ayrıca youtube.com sosyal video ağı olarak tanımlanan youtube'unda kullanıcı sayısının iyiden iyiye arttığını görüyoruz.
  dural
 9. Yazınız çok güzel olmuş teşekkürlerimi sunarım. Sosyal medyayı sıkça kullanıyoruz, sosyal medya geliştikçe popülerleşmesi daha da artıyor. Sosyal medya üzerinde bir çok yarar var fakat zararları yok diyemeyiz. Yararları iyi güzelde, zararları ne olacak oda var. Kişisel verilerin başka yerlere aktarılması, çocukların gelişimi yönündeki etkileri, yalan haberlerle insanların etkilenmesi ve daha fazlası. Sosyal medyayı dikkatli kullanmamız lazım.
  Celil
 10. Çağımızın vebası olan sosyal medyayı kullanmayan artık kimse yok.Pazarlama alanında artık bir numara olmuş durumda.Sosyal medyanın inceli yönlendirini biliyorsanız pazarlama alanın sizi kimse tutamaz.Ayrıca çok ünlü bir şirkete cv gönderipte kabul edilmeyen bir genç şirketin genel müdürünün doğrudan kendi ekranında çıkan bir reklam ile işe girmiştir.Peki bunu nasıl yaptı buda işin inceliklerinde saklıdır.
  selim

Yorum Yazın..

Mail Adresiniz Yayınlanmayacak.

Yandaki HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>