Uğur asked 2 sene ago

Merhaba, Denizli’de rent a car sektöründe hizmet veriyorum ve bir web sitem var. Google’da üst sıralarda yer almak istiyorum. Bunun için yaptığım araştırmalarda SEO yapılması gerektiğini öğrendim. Kısacası SEO Nasıl Yapılır? Profesyonel bir destek almam şart mıdır?

Ebru Sevilay GüngörenEbru Sevilay Güngören Staff replied 2 sene ago

Merhaba, öncelikle SEO nasıl yapılır? Sorunuza odaklanalım. SEO, strateji belirleme, iç SEO ve dış SEO olmak üzere üç adımda yapılır. İlk adım strateji belirlemektir. Strateji belirlenirken mevcut sektörde rakip araştırması yapılır ve anahtar kelimeler belirlenerek plan çizilmiş olunur. İkinci adım ise iç SEO’dur. Site içi başlık ve açıklamaların düzeltilmesi, özgün makale yayınlanması, ilgili yeni sayfaların oluşturulması gibi etkenler belirlenen anahtar kelimelere göre yapılarak site arama motorlarına uyumlu hale getirilir. Üçüncü ve son adım olan dış SEO ise güçlü ve kaliteli sitelerden referans sayılabilecek backlinkler (Tanıtım yazıları) alınarak yapılır. Elbette bu backlinklerin kendi kalitemizle ve doğal yollardan alınması gerekmektedir.

Profesyonellik konusuna değinecek olduğumuzda ise SEO’da strateji kısmında rakip analizleri ve anahtar kelime analizleri yapılması gerekmektedir. Bu analizler ise en verimli şekilde çeşitli SEO araçlarıyla yapılmaktadır. Gerek doğru stratejilerin belirlenmesi gerekse bu araçlara ulaşım ve araçların kullanımının bilinmesi yönünden profesyonel bir destek almanız sizin yararınıza olacak hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.